Cellex company has developed a new test for Covid-19

Крапля сироватки, плазми або цільної крові поміщається в лунку на маленькому картриджі. Уже через 15-20 хвилин тест дає результат. При цьому виробник заявив, що нові тести не повинні використовуватися як єдиний засіб діагностики COVID-19.

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) надало американській біотехнологічній компанії Cellex екстренний дозвіл на застосування експрес-тестів для виявлення в сироватці крові антитіл IgM та IgG до вірусу SARS-CoV-2, що викликає респіраторну інфекцію COVID-19.

В інструкції до тесту вказується, що в основі системи лежить метод імунної хроматографії. Для проведення тесту крапля сироватки, плазми або цільної крові поміщається в лунку на маленькому картриджі. Результат можна побачити вже через 15-20 хвилин на проявлених смужках. Інтенсивність забарвлення тестових ліній не обов’язково корелює з рівнем антитіл до SARS-CoV-2.

Той, хто проводить тестування, повинен ватною паличкою взяти мазок з носа, а після помістити цю паличку у флакон з буферним розчином. Слідом за цим краплі з флакона поміщаються на тест-касету, яка визначить вірусне навантаження в зразку. Виробник вказує, що експрес-тести Cellex не повинні використовуватися як єдиний засіб діагностики COVID-19. Люди з негативним результатом повинні протестуватися знову через кілька днів, оскільки з першого разу IgM можуть не виявитися.

Позитивні результати повинні бути підтверджені іншими методами дослідження для виключення хибнопозитивних реакцій, які можуть бути пов’язані з перехресної реактивністю до вже існуючих антитіл. Також поки достовірно невідомо, як довго антитіла IgM або IgG можуть циркулювати в крові людини, що перехворіла.

Закрыть